کارنامهآزمون بلبین
user name سنجمان
1399/03/24 - 13:21
نقش های محوری شما
Card image cap
نقش اول
هشدار دهنده
Monitor Evaluator
Card image cap
نقش دوم
شكل دهنده
Shaper
Card image cap
نقش سوم
هماهنگ كننده
Coordinator
مدیریت نقش خود - مشاوره و نکات عملی
هشدار دهنده - تفکری

منطق تحلیلی و در نظر گرفته شده از هشدار دهنده احتمالاً باعث احترام بیشتر افراد می شود اما آگاه باشید که اشاره به آنچه می تواند اشتباه پیش برود، همیشه به نفع شما نیست. بنابراین باید مداخلات خود را با دقت انجام دهید و نگرانی های خود را به گونه ای بیان کنید که مطابق با این اصل باشد که این امر باعث بهبود عملکرد و دستیابی آسان‌تر به اهداف می‌شود. در همین روش، از هشدارهای انتقادی و سودمند در مورد کاستی اقدامات پیشنهادی خودداری کنید. درعوض، سعی کنید با مردم درگیر شوید تا چگونگی برطرف کردن مشکلات را که شناسایی کرده و در طراحی راه‌های پیشبرد مشارکت کنید.

نقاط ضعف پویایی و توانایی لازم برای به شوق آوردن دیگران را ندارد. ممكن است بیش از حد منتقد باشد.
نقاط قوت جدی، نكته‌سنج و استراتژیست. همه گزینه‌ها را می‌بیند و به دقت و منصفانه قضاوت می‌كند.
ویژگی‌ها ممكن است به سختي به حركت وا داشته شود و يا ديگري را تحريك به حركت نمايد. به طور جدي فكر می‌كند و به آرامي تصميم مي‌گيرد و به ندرت اشتباه میکند. در آناليز مشكلات، ارزيابي ايده‌ها و پيشنهادات توانمند است. براي وزن دهي مزايا و معايب انتخاب‌ها توانمند است. ممكن است خشك، ملال آور يا خيلي بحراني به نظر برسد. هشدار دهنده‌ها براي پست‌هاي استراتژيك انتخاب مي‌شوند
هشدار دهنده تصمیمات تیم را به صورت تحلیلی و انتقادی ارزیابی می‌کند.
شکل دهنده‌ - عمل‌گرا

در حالی که سخت گیری شکل دهنده‌ها به افراد تیم کمک می کند تا نتیجه بگیرند، باید اطمینان حاصل کنید که بر مردم مسلط نیستید و آنها را مطابق با دستورالعمل های خود قرار ندهید. شما باید سخت تلاش کنید تا تعادل بین جهت دادن و آزاد کردن دیگران در انجام همان کار برقرار کنید. عدم انجام این کار در دراز مدت منجر به از بین رفتن شما خواهد شد زیرا همکارانتان از کار کردن با شما و بدون محدودیت لذت نمی‌برند تا بتوانند با استفاده از استعدادها و مهارت‌های خود پیشرفت کنند. همچنین توجه داشته باشید که سبک برخورد شما در زمان بحرانی، ممکن است گاهی اوقات برای دیگران بی ادب یا بی پرده به نظر برسد و اگر به طور مداوم افراد را ناراحت کنید، آنها به دنبال فرصت هایی برای ترک تیم هستند.

نقاط ضعف مستعد تحریك و ناراحت كردن و صدمه زدن به احساسات دیگران.
نقاط قوت چالش‌گر، پرانرژی، در شرایط پر فشار كاری موفق عمل می‌كند، پویایی و شجاعت لازم برای غلبه بر موانع را دارد.
ویژگی‌ها مايل به تحريك افراد هستند و در هنگام خشم به سرعت از كوره در ميروند. افرادي بسيار پرانگيزه هستند و نگراني‌هايشان تحمل بار است و ترجيح می‌دهند بارهاي نهاده شده بر دوش خود را به ديگران واگذار نمايند. مديران خوبي هستند. در گروه مفيد هستند. هنگامي كه پيچيدگي‌هاي سياسي زمينه كند شدن كارها را فراهم مي كنند ايشان با تغييرات به راحتي همسان می‌گردند .فعاليت‌ها و مباحث گروهي را شكل مي‌دهند.
شکل دهنده‌ برون‌گرایی که فرضیات را زیر سوال می برد.
هماهنگ کننده - اجتماعی

هماهنگ کننده مورد احترام بیشتر افراد است و احتمالاً مشاوره شما به عنوان گزینه جایگزینی برای جهت‌پذیری دیده می‌شود که با اهداف تیم و عملکرد هم راستاست. با این حال مراقب باشید که در هنگام مشورت یا همکاری با آن‌ها، اهداف خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، در غیر این صورت احتمالاً آن‌ها را دستکاری می‌کنند. همچنین باید از تمایل به انتساب همه کارهای شخصی خود به دیگران خودداری کنید.

نقاط ضعف ممكن است فریب‌كار به نظر برسد. سهم خودش از كارها را سر دیگران می‌ریزد.
نقاط قوت بالغ، مطمئن و آرام، استعدادها را تشخیص می‌دهد. اهداف را شفاف می‌كند. به طرز موثری مسئولیت‌ها را به اعضای تیم محول می‌كند.
ویژگی‌ها لازم نیست "هماهنگ کننده" باهوش ترين يا خلاق ترين عضو گروه باشد. هماهنگ کننده داراي این توانايي است كه ديگران را در جهت اهداف مشترك سوق دهد. آن‌ها بالغ و قابل اعتماد و محرم هستند و به آساني مسئوليت می‌پذيرند. محترمانه دستور می‌دهند و ديد وسيعي دارند. اگر در جایگاه مناسب در تيم قرار گيرند بسيار خوب عمل مي كنند. آن‌ها در مقایسه با همپايه‌هاي داراي رتبه مساوي كارها را خوب اجرا می‌كنند و هنگام برخورد با مشکلات آرامش خود را حفظ می‌کنند. با افراد " شكل دهنده" به دلیل شیوه‌های مدیریتی متفاوت، مشكل دارند. افراد مستعد را مشخص میکند. آن‌ها ممکن است بیش از حد افراط و تفریط کنند و کارهای خود را به دیگران بسپارند.
هماهنگ کننده نظم را به تیم می آورد.
شکل دهنده‌
مجری
تمام کننده
هماهنگ کننده
تسهیل گر
ارزیاب منابع
ایده پرداز
هشدار دهنده
متخصص
پیشنهاد

هنگامی که مشخصات نقش بلبین خود را پیدا کردید، ممکن است این سؤال را بپرسید، "چگونه می توانم از این اطلاعات برای بهبود کارآیی شخصی خود استفاده کنم؟"
نقش های شما باید بطور مناسب توسعه داده و مورد استفاده قرار گیرد و نقاط ضعف مرتبط با نقش ها به حداقل برسد. این ممکن است ساده به نظر برسد اما کلید رسیدن به کارآیی و عزت نفس بالا است. همچنین نقش های شما فرصتی را برای شما فراهم می کند تا با تلاش برای توسعه این نقش ها کمی خود را تحریک کنید.

به گفته دکتر بلبین، نقشهر نفر در تيم بدين معناست: "تمايل وگرايش به رفتار، مشاركت و همكاري و مناسبات مشترك داشتن با ديگران در يك مسير مشخص."
از توضیحات فوق می‌توان دریافت که هر نقش در تیم (که دارای خوشه متمایز از ویژگی‌های رفتاری می‌باشد) با مجموعه ای از خصوصیات، نقاط قوت و ضعف همراه است.
هیچ نقش خوب یا بد تیمی وجود ندارد اما مهم است که هر شخص نقش خود در تیم را و همکاران خود که با آن‌ها تعامل دارند را بشناسد.
تیم‌ها تنها با استفاده از نقاط قوت و مکمل و جمعی توانسته‌اند به تمام توان خود برسند - به طور خلاصه، هیچ کس کامل نیست، اما یک تیم می‌تواند کامل باشد.

hiting

آزمون شخصیت‌شناسی نئو NEO_PI-R

NEO_PI-R
نمونه کارنامه
27900 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون روانشناسی کتل

Cattell
نمونه کارنامه
16900 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون شخصیت‌شناسی نئو NEO_FFI

NEO_FFI
نمونه کارنامه
13900 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون مایرز – بریگز

MBTI
نمونه کارنامه
4900 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون شخصیت‌شناسی دیسک

DISC
نمونه کارنامه
15400 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون هوش هیجانی

Bar-On
نمونه کارنامه
14900 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون تیپ‌های شغلی هالند

Holland
نمونه کارنامه
14400 تومان
شرکت در آزمون
hiting

آزمون بلبین

Belbin
نمونه کارنامه
15900 تومان
شرکت در آزمون