تست دیسک DISC

ابعاد پیچیده شخصیت خود را بشناسید و با درک عمیق‌تری از خود، برای آینده تصمیم بگیرید.

سؤال

دقیقه

شرکت‌کننده

هزار تومان

هرساله بیش از یک میلیون نفر برای  بهبود کار تیمی، ارتباطات و بهره‌وری در محل کار از تست دیسک کمک می‌گیرند.

مدل DISC زبان مشترکی را ارائه می‌کند که افراد می‌توانند از آن برای درک بهتر خود و کسانی که با آنها در تعامل هستند استفاده کنند و سپس از این دانش برای کاهش تعارض و بهبود روابط کاری استفاده کنند.

C

در مورد تست دیسک سنجمان بیشتر بدانید.

مدیریت روابط به کمک DISC

 درک اینکه کدام نوع رفتار شما، دیگران را به اقدام و تصمیم‌گیری برمی‌انگیزد، شما را قادر می‌سازد تا روابط، همکاری‌ها و گفتگوها را با دیگران بهتر هدایت کنید. هنگامی که ویژگی اصلی حاکم بر رفتار شما و دیگران را درک کردید، می‌توانید گفتار و اعمال خود را تنظیم کنید و دیگران را برای دستیابی به نتایج بهتر راهنمایی کنید.

نتایج تست DISC

در آزمون DISC از شرکت‌کننده می‌خواهیم تا با پاسخگویی به هر یک از ۴۸ عبارت یک ارزیابی از خود داشته باشند. پاسخ افراد، ترجیحات آن‌ها را برای هر نوع رفتار در مدل DISC نشان می‌دهد: تسلط‌گرا (D)، تأثیرگذار (I)، ثبات‌گرا (S) و وظیفه‌گرا (C). افراد می‌توانند دقیقاً در یکی از چهار تیپ رفتاری اصلی بنشینند یا ترکیبی بین یک تیپ و یکی از دو تیپ مجاور آن نشان دهند که در مجموع ۱۲ نتیجه ممکن را به دست می‌دهد.

چرا تست دیسک DISC سنجمان؟

اعتبار علمی

ارزیابی‌های DiSC به طور گسترده مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفته‌اند. نویسنده ارزیابی‌های DISC، وایلی، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین پژوهشگران منابع علمی و فنی در جهان است که در کنار سایر پژوهشگران، بیش از ۴۰ سال در حال تحقیق، تجزیه‌وتحلیل و بهبود مدل DISC هستند.

تصمیم‌گیری شغلی

تست DISC می‌تواند به شما کمک کند تا محیط کاری موردعلاقه و مناسب خود را شناسایی کنید و در مورد مسیر شغلی خود تصمیمات آگاهانه بگیرید.

کاربردی بودن

امروزه ارزیابی DISC در هزاران سازمان در سراسر جهان استفاده می‌شود، از سازمان‌های دولتی بزرگ گرفته تا سازمان‌های خصوصی و کسب‌وکارهای کوچک. دلیل آن ساده است: نتایج تست DISC به ایجاد روابط کاری قوی‌تر و مؤثرتر کمک می‌کند.

حل تعارض

نگرش مبتنی بر DISC می‌تواند با برجسته‌کردن منابع تنش و ارتباط نادرست بین افراد، حل تعارض را تسهیل کند. طرفین را قادر می‌سازد تا زمینه‌های مشترک را بیابند و از طریق اختلافات سازنده‌تر کار کنند.

DISC به چه معناست؟

 DISC مخفف چهار نمایه شخصیتی اصلی توصیف شده در مدل DISC است: (D) برتری، (I) نفوذ، (S) آماده‌بودن و (C) وظیفه‎‌شناسی.

افراد با شخصیت D معمولاً اعتماد به نفس دارند و بر دستیابی به نتایج نهایی تأکید دارند.

افراد با شخصیت I تمایل دارند بازتر باشند و بر روابط و تأثیرگذاری یا متقاعد کردن دیگران تأکید دارند.

افراد با شخصیت S تمایل دارند قابل اعتماد باشند و بر همکاری و صمیمیت تاکید دارند.

افراد با شخصیت C تمایل دارند بر کیفیت، دقت، تخصص و شایستگی تاکید کنند.

سازمان‌هایی که به تست‌های سنجمان اعتماد کرده‌اند

سؤالات متداول

DISC چگونه کار می‌کند؟

آزمون NEO-PI به‌عنوان یک ابزار ارزیابی بالینی طراحی شده است، اما تعداد فزاینده‌ای از کارفرمایان از آن به‌عنوان یک آزمون روان‌سنجی استفاده می‌کنند تا مشخص کنند که آیا داوطلبان آنها هم برای شغل و هم برای فرهنگ کسب‌وکار مناسب هستند یا خیر.

چه کسی نمایه DISC را ایجاد کرد؟

 مدل رفتاری DISC در اصل توسط ویلیام مولتون مارستون، روان‌شناس فیزیولوژیکی با مدرک دکترا از هاروارد پیشنهاد شد. کتاب او در سال ۱۹۲۸، احساسات افراد عادی، نظریه‌هایی را ایجاد کرد که بعداً توسط بسیاری دیگر گسترش یافت.

آیا امکان خرید گروهی تست برای سازمان‌ها وجود دارد؟

بله؛ در صورت تمایل می‌توانید تست دیسک را به‌صورت گروهی و با تخفیف پلکانی دریافت کنید.

چگونه می‌توانیم از این تست برای ارزیابی کارجویان و کارکنان در سازمان استفاده کنیم؟

 برای این کار، دو راه وجود دارد:

 ۱. با خرید پلن‌های ATS سنجمان می‌توانید به‌صورت اقتصادی و یا نامحدود از این آزمون برای سنجش استعدادهای کارجویان استفاده کنید.
۲. درصورتی‌که نیاز به ATS ندارید و فقط می‌خواهید از آزمون دیسک استفاده کنید با خرید حداقل ۱۰ آزمون از پنل تجمیعی آزمون و نیز تخفیف‌های پلکانی بهره‌مند شوید.