آزمون‌های روانشناسی سنجمان

آزمون شخصیت‌شناسی نئو NEO_FFI
NEO_FFI

یک پرسشنامه60 سوالی است و برای سنجش عوامل پنج‌گانه شخصیت(روان‌نژندی، برون‌گرایی، انعطاف‌پذیری، دلپذیر بودن، مسئولیت‌پذیری و با وجدان بودن)به کار می‌رود.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون روانشناسی کتل
Cattell

پرسشنامه 16 عاملی شخصیت توسط ریموند کتل طراحی و ساخته شد. این آزمون مؤلفه‌هایی مثل: گرمی، استدلال انتزاعی، ثبات هیجانی، سلطه‌گری، سرزندگی و شور زندگی، وجدان و پایبندی به قانون، تهور، حساسیت هیجانی و … را می‌سنجد.

📄 ۱۸۷ سوال                     ⏱ ۳۰ دقیقه

آزمون شخصیت‌شناسی نئو NEO_PI-RNEO_PI-R

یکی از آزمون‌ها و ابزارها در زمینه شخصیت است. این آزمون به منظور اندازگیری پنج عامل یا حیطه اصلی، روان نژندی(N)، برون‌گرایی(N)، انعطاف‌پذیری(O)، دلپذیر بودن(A)، مسئولیت‌پذیری و با وجدان بودن(C) طراحی شده است.

📄۲۴۰ سوال                     ⏱ ۴۰ دقیقه

آزمون هوش هیجانی
Bar-On

تست هوش هیجانی بار-آن پنج مقیاس (بُعد) را مورد سنجش قرار می‌دهد. هوش درون‌فردی، هوش برون‌فردی، توان سازگاری، کنترل استرس و خلق‌و‌خوی عمومی، ۵ بعد این تست هستند. این تست ابزاری است که توانایی‌های ارتباطی افراد را بررسی می کند.

📄 ۹۰ سوال                     ⏱ ۲۰ دقیقه

آزمون شخصیت‌شناسی دیسک
DISC

ارزیابی شخصیت DISC رفتار فرد را بر اساس ویژگی‌های کلیدی، تسلط(D)، نفوذ(I)، ثبات(S) و وظیفه‌شناسی(C)، تجزیه و تحلیل می‌کند.

📄 ۴۸ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون مایرز – بریگز
MBTI

این آزمون تیپ‌های شخصیت را به صورت مفصل در بعدهای ۱. برون‌گرایی در مقابل درون‌گرایی ۲. حسی در مقابل شهودی ۳. تفکری در مقابل احساسی ۴. قضاوتی در مقابل ادراکی، اندازگیری می‌کند.

📄 ۸۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون کلیفتون
Clifton

این تست پنج تم توانمندی را در افراد روشن می‌کند. در مجموع ۳۴ موضوع در ۴ دامنه وجود دارد. این حوزه‌ها توصیف می‌کنند که چگونه افراد و تیم‌ها از استعدادهای خود در هنگام پردازش اطلاعات، انجام وظایف، تأثیرگذاری بر دیگران و ایجاد روابط استفاده می‌کنند.

📄 ۱۷۷ سوال                     ⏱ ۶۰ دقیقه

آزمون بلبین
Belbin

تست بلبین یک آزمون رفتاری است که مشخص می‌کند کدام ویژگی‌ها را در ۹ نقش احتمالی تیمی نشان می‌دهید. این تست در تیم‌سازی کاربرد دارد و با افزایش آگاهی‌های فردی و تیمی در موفقیت اهداف تیم اثرگذار است.

📄 ۷ سوال                     ⏱ ۲۰ دقیقه

آزمون تیپ‌های شغلی هالند
Holland

تست هالند، یک گام اولیه عالی در مسیر کشف شغل است. هالند شش تیپ شخصیتی را بر اساس علاقه و نحوه برخورد فرد با موقعیت‌های زندگی تعیین کرد. 6 نوع تیپ شخصیتی معرفی شده در این تست عبارتست از: واقع‌گرا، جستجوگر، هنری، اجتماعی، کارآفرین و قراردادی

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون تیپ‌شناسی تحصیلی MMTIC (ویژه دبستان)
MMTIC-Elementary-School

آزمون تیپ‌شناسی تحصیلی MMTIC (ویژه دبستان) یک ابزار شخصیتی است که بر اساس مدل تیپ‌شناسی مایرز-بریگز ساخته شده است و به کودکان در سنین دبستانی کمک می‌کند تا تمایلات و ویژگی‌های شخصیتی خود را شناسایی کنند و درک بهتری از خود و راهنمایی در انتخاب مسیر تحصیلی خود داشته باشند.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

تست هوش ریون
Raven

تست هوش ریون طراحی شده تا میزان قابلیت الگویابی و تفکر منطقی را بسنجد. به کمک این تست میتوان آی کیو افراد ۱۴ تا ۶۵ سال را بدون توجه به ملیت، دین و دیگر تفاوت هایشان اندازه گرفت. این تست یک آزمون غیر کلامی کلاسیک است که برای اندازه گیری استدلال انتزاعی و هوش سیال استفاده می‌شود.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

تست شخصیت شناسی انیاگرام
Enneagram

انیاگرام سیستمی از شخصیت است که افراد را بر اساس ۹ تیپ شخصیتی توصیف می‌کند که هر کدام انگیزه‌های اصلی، ترس‌ها و پویایی درونی خود را دارند. انیاگرام که به طور گسترده به عنوان وسیله‌ای برای بهبود خودآگاهی و روابط شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یک ابزار قدرتمند برای صاحبان مشاغل، مدیران منابع انسانی، استخدام‌کنندگان و موارد مشابه است.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

تست هوش گاردنر
Gardner

افراد دارای انواع مختلفی از هوش هستند و چارچوب هوش چندگانه منصفانه‌تر از تست‌های IQ است که فقط یک نوع استعداد را اندازگیری می‌کند. تست هوش‌های چندگانه از محبوبیت قابل توجهی در میان مربیان برخوردار است. از این تست برای برای کشف مسیر زندگی استفاده می‌شود.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون تعیین شخصیت شغلی
Career-Personality

آزمون تعیین شخصیت شغلی (Career-Personality) یک ابزار شخصیتی است که به افراد در تعیین تطابق شخصیتی و تمایلات شغلی خود کمک می‌کند. این آزمون بر اساس مدل‌های شخصیتی مختلف ساخته شده است و می‌تواند در انتخاب و شناسایی شغل‌های مناسب برای فرد مفید باشد.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

آزمون تیپ‌شناسی تحصیلی MMTIC (ویژه دبیرستان)
MMTIC-High-School

آزمون تیپ‌شناسی تحصیلی MMTIC (ویژه دبیرستان) یک ابزار شخصیتی است که بر اساس مدل تیپ‌شناسی مایرز-بریگز ساخته شده است و به دانش‌آموزان دبیرستانی کمک می‌کند تا تمایلات و ویژگی‌های شخصیتی خود را شناسایی کنند و راهنمایی در انتخاب مسیر تحصیلی و شغلی خود داشته باشند.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه

پرسشنامه شخصیتی چندوجهی مینه سوتا (MMPI)
MMPI

 این تست یکی از رایج‌ترین و معتبرترین تست‌های روانشناسی در سراسر جهان است. از این تست برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود. تست MMPI از ده مقیاس بالینی برای ارزیابی شخصیت و شناسایی رفتارهای افراد استفاده می‌کند.

📄 ۶۰ سوال                     ⏱ ۱۵ دقیقه