تست هوش هیجانی (EQ) بار آن سنجمان

از مهارت‌های هوش هیجانی خود برای رشد فردی و حرفه‌ای استفاده کنید.

سؤال

دقیقه

شرکت‌کننده

هزار تومان

تعداد زیادی از تحقیقات نشان می‌دهد که هوش هیجانی یک عامل کلیدی برای موفقیت در زندگی است.

این تست، رفتار هوش هیجانی و اجتماعی را همان‌طور که توسط پاسخ‌دهندگان گزارش شده است، اندازه‌گیری می‌کند.

C

در مورد تست هوش هیجانی (EQ) بار آن سنجمان بیشتر بدانید.

مدل هوش هیجانی Bar-On چیست؟

این مدل سومین مدل شناخته شده EI است که بر اساس تحقیقات روان‌شناس روون بار-آن است که اصطلاح ضریب عاطفی (EQ) را برای توصیف جنبه‌های عاطفی و اجتماعی هوش ابداع کرده است. مدل هوش هیجانی بار-آن، شامل مجموعه‌ای از توانایی‌ها و مهارت‌های شخصی، عاطفی، و اجتماعی است و بنابراین یک مدل ترکیبی را تشکیل می‌دهد. درحالی‌که Bar-On این مدل را تحت عنوان EI معرفی کرد، اما ساختار آن تا حدودی گسترده‌تر است که او به‌طورکلی از آن به‌عنوان «هوش عاطفی و اجتماعی» یاد می‌کند.

  تست هوش هیجانی Bar-On چه چیز را ارزیابی می‌کند؟

 مهارت‌های هوش هیجانی برای ایجاد روابط و تیم‌ها، حل تعارض، حل مشکلات، رهبری مؤثر و ایجاد انعطاف‌پذیری حیاتی هستند. تست بار-آن، ارزیابی دقیقی از نقاط قوت و توانایی‌های بالقوه برای رشد را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما یک گزارش جامع دریافت خواهید کرد که توضیح می‌دهد چگونه شایستگی‌های هوش هیجانی شما برای اثربخشی با هم تعامل می‌کنند. همچنین استراتژی‌های پیشنهادی را برای به تعادل رساندن شایستگی‌های هوش هیجانی برای اثربخشی بیشتر ارائه می‌دهد.

تست هوش هیجانی (EQ) بار آن سنجمان چه کمکی به شما می‌کند؟

خودآگاهی و بهبود روابط

این آزمون به شما کمک می‌کند تا بیشتر از احساسات، نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید. همچنین با درک احساسات خود و دیگران، می‌توانید روابط اجتماعی، مهارت‌های ارتباطی و هم‌دلی خود را بهبود بخشیده و به تعاملات سالم‌تری دست یابید.

پرورش مهارت‌های رهبری

هوش هیجانی، ویژگی کلیدی رهبران مؤثر است. آزمون هوش هیجانی Bar-On به شناسایی نقاط قابل بهبود در هوش هیجانی کمک می‌کند، شما می‌توانید مهارت‌های لازم را برای رهبری موفقیت‌آمیز توسعه دهید؛ مثل هم‌دلی، تأثیرگذاری و حل و فصل اختلافات.

مدیریت استرس و تصمیم‌گیری بهتر

این آزمون توانایی مقابله با استرس و مشکلات را ارزیابی می‌کند و الگوهای مؤثر مدیریت استرس و استراتژی‌های تقویت انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند. با بهبود هوش هیجانی، می‌توانید تصمیمات منطقی‌تر و متعادل‌تری بگیرید که هم‌زمان احساسات و منطق را در نظر می‌گیرند.

موفقیت در محیط کار

افراد با هوش هیجانی بالاتر به طور معمول در محیط کار عملکرد بهتری دارند، زیرا می‌توانند به طور مؤثر با دیگران همکاری کنند و با تغییرات سازگار شوند. آزمون بار-آن می‌تواند به موفقیت شغلی و رشد حرفه‌ای شما کمک کند.

آزمون هوش هیجانی (EQ) بار آن چه مؤلفه‌هایی دارد؟

این تست شامل ۵ مؤلفه‌ زیر است:

درون فردی

درک و احترام به خود، آگاهی از احساسات و توانایی بیان آن‌ها، قاطعیت در ابراز نظرات، استقلال در تصمیم‌گیری‌ها، و توانایی رشد و خودشکوفایی را شامل می‌شود.

بین فردی

 توانایی درک و همدلی با دیگران، ایجاد و حفظ روابط مثبت و مسئولیت‌پذیری در جامعه را د بر می‌گیرد.

مدیریت استرس

شامل توانایی تحمل فشارهای روانی و کنترل واکنش‌های تکانشی در شرایط استرس‌زا است.

سازگاری

توانایی واقع‌بینی، انعطاف‌پذیری در برابر تغییرات و حل مسائل و مشکلات را شامل می‌شود.

مقیاس خلق عمومی

به دیدگاه مثبت نسبت به زندگی و توانایی حفظ حالت شادابی و خوش‌بینی اشاره دارد.

به جمع سازمان‌هایی بپیوندید که به تست هوش هیجانی بارآن سنجمان اعتماد کرده‌اند

سؤالات متداول

تست بار-آن چقدر قابل اعتماد است؟

قابلیت اطمینان تست بار-آن توسط تعدادی از محققین در ۲۰ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. مجموع یافته‌ها نشان می‌دهد که مدل مفهومی و ارزیابی بار-آن سازگار، پایدار و قابل‌اعتماد است.

تست بار-آن برای چه کسانی مناسب است؟

 تست هوش هیجانی بار-آن دارای ۹۰ سؤال است و برای رده سنی نوجوانان و بزرگسال مناسب است. مدت‌زمان لازم برای پاسخ‌دادن به سؤالات این پرسش‌نامه ۲۰ دقیقه است. در این تست ۱۵ مؤلفه مرتبط با هوش هیجانی بر اساس ۵ شایستگی اصلی مورد ارزیابی و اندازه‌گیری قرار می‌گیرد.

تست بار-آن چه کاربردهایی دارد؟

 تست بار-آن را می‌توان در محیط‌های بالینی، آموزشی، پزشکی قانونی، پزشکی، شرکت‌ها، منابع انسانی و تحقیقات استفاده کرد. در تشخیص روانی، می‌تواند درجه کلی هوش هیجانی مراجع، پتانسیل سلامت عاطفی و رفاه روانی را ارزیابی کند. نتایج می‌تواند به حوزه‌هایی اشاره کند که نیاز به کاوش بیشتر دارند، نیاز کلی به درمان را تعیین کنند، اهداف درمانی روشنی را تعیین کنند، تصمیم بگیرند که چه زمانی درمان را خاتمه دهیم، موفقیت مداخله روان‌شناختی را ارزیابی کنیم، و پتانسیل موفقیت را برای کسانی که آن را برای توان‌بخشی سوءمصرف مواد در نظر گرفته‌اند، ارزیابی کنند.

آیا امکان خرید گروهی تست برای سازمان‌ها وجود دارد؟

بله؛ در صورت تمایل می‌توانید تست هوش هیجانی بارآن را به‌صورت گروهی و با تخفیف پلکانی دریافت کنید. کافیست با شماره تلفن سنجمان (02188492338) تماس بگیرید تا همکاران ما شما را  راهنمایی کنند یا برای ثبت درخواست دمو این‌جا کلیک کنید.

چگونه می‌توانیم از این تست برای ارزیابی کارجویان و کارکنان در سازمان استفاده کنیم؟

 برای این کار، دو راه وجود دارد:

 ۱. با خرید پلن‌های ATS سنجمان می‌توانید به‌صورت اقتصادی و یا نامحدود از این آزمون برای سنجش استعدادهای کارجویان استفاده کنید.
۲. درصورتی‌که نیاز به ATS ندارید و فقط می‌خواهید از آزمون هوش هیجانی Bar-On استفاده کنید با خرید حداقل ۱۰ آزمون از پنل تجمیعی آزمون و نیز تخفیف‌های پلکانی بهره‌مند شوید.