تست انیاگرام

شما به کدام‌یک از تیپ‌های شخصیتی ۹گانه تعلق دارید؟

سؤال

دقیقه

شرکت‌کننده

هزار تومان

تست انیاگرام شخصیت شما را به ۹ نوع مختلف طبقه‌بندی می‌کند که بر اساس سطوح رشد و استرس هدایت می‌شوند.

انیاگرام مبتنی بر این ایده است که افراد با یک تیپ شخصیتی غالب متولد می‌شوند؛ گرچه عوامل دوران کودکی مثل ژنتیک می‌توانند بر واریانس‌های شخصیتی تأثیر بگذارند.

C

کاربرد شغلی و حرفه‌ای تست انیاگرام سنجمان

مزایای انیاگرام برای استخدام

با استفاده از انیاگرام برای استخدام، درک خوبی از انگیزه‌ها و ترس‌های یک کارجو به دست می‌آورید. استخدام یک کارمند جدید به زمان و منابع نیاز دارد، بنابراین تعیین اینکه آیا استخدام فرد جدید مناسب است یا خیر، بسیار مهم است.

 وقتی انگیزه‌ها و ترس‌های کارجو را به‌خوبی درک کنید، بهتر می‌توانید تعیین کنید که آیا انگیزه او از کار و متناسب با فرهنگ شرکتی است که می‌خواهید برای آن استخدام کنید یا خیر. هرکسی نقاط قوت و ضعفی دارد. در فرایند جذب و استخدام، استفاده از انیاگرام به شما این مزیت را می‌دهد تا فردی را انتخاب کنید که نقاط قوت و ضعف او با تیم شما سازگار باشد.

مزایای انیاگرام در محل کار

 درک انیاگرام در یک محیط کار می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد. مانند کاهش استرس ناشی از کار، ایجاد انسجام تیم و بهبود کارایی کلی. شرکت‌ها و تیم‌ها از افراد تشکیل شده‌اند. مردم همه فکر می‌کنند، احساس می‌کنند و عمل می‌کنند. دانستن این که چرا یک فرد آن‌گونه فکر می‌کند، احساس می‌کند و عمل می‌کند، می‌تواند یک مزیت استراتژیک برای ایجاد یک تیم مؤثرتر باشد.

چرا تست انیاگرام سنجمان؟

شناخت عمیق و جزئی

آزمون انیاگرام در مقایسه با برخی آزمون‌های دیگر، درک جزئی‌تری از شخصیت ارائه می‌کند. این آزمون نه تنها انواع شخصیت را شرح می‌دهد، بلکه به انگیزه‌ها، ترس‌ها، نقاط قوت و ضعف مرتبط با هر نوع می‌پردازد و درک غنی‌تر از تفاوت‌های فردی را ممکن می‌کند.

کاربردهای عملی

نتایج به دست آمده از آزمون انیاگرام قابل استفاده در جوانب مختلف زندگی اند؛ از جمله روابط شخصی، مسیر حرفه‌ای و خودآگاهی. این آزمون، ابزارها و استراتژی‌های عملی را برای رشد و توسعه شخصی فراهم می‌کند.

ادغام رشد و توسعه

آزمون انیاگرام علاوه بر تشریح انواع شخصیت، مسیرهای رشد و توسعه را برای هر نوع تعیین می‌کند.

مدیریت استرس

نتایج تست انیاگرام می تواند رفتارهای واکنشی شما را تحت استرس آشکار کند و راهبردهایی برای مدیریت موثرتر آن ارائه دهد.

با تیپ‌های شخصیتی انیاگرام آشنا شوید

تیپ اول (کمال‌گرا)

بیش از هر چیز، کمال‌گراها می‌خواهند کارهای خوبی انجام دهند، خوب دیده شوند و به اطرافیان خود کمک کنند تا خوب باشند. در نتیجه، آن‌ها معمولاً افراد با اخلاقی دیده می‌شوند و باید مطمئن ‌شوند که هر کاری که انجام می‌دهند، «کامل» است. آنها اغلب به دنبال اجتناب از تقصیر یا سرزنش هستند.

تیپ دوم (یاور و کمک‌گرا)

تیپ دوم انیاگرام به یک دلیل «کمک‌کننده» نامیده می‌شود: آن‌ها بر دیگران متمرکز هستند و بیشتر وقت خود را صرف نیازهای دیگران می‌کنند. انگیزه اصلی آن‌ها دوست‌داشتن و موردنیاز بودن است. در نتیجه اغلب نیازهای خود را نادیده می‌گیرند.

تیپ سوم (موفق و موفقیت‌طلب)

این افراد که گاهی اوقات «نقش‌آفرین» نامیده می‌شوند، انگیزه‌ای برای موفقیت یا ظاهرشدن دارند. آن‌ها در برآورد مخاطبان خود و برطرف‌کردن نیازهای آن‌ها عالی هستند تا بتوانند تشویق دریافت کنند.

تیپ چهارم (فردگرا)

افراد نوع چهارم «عمیق» هستند. آن‌ها اغلب جنبه تاریک و حساسی از خود نشان می‌دهند و بیش از هر چیز دیگری می‌خواهند منحصربه‌فرد بودن‌شان درک شود.

تیپ پنجم (محقق و متفکر)

افراد تیپ پنج با کسب دانش انگیزه پیدا می‌کنند تا بتوانند شایستگی داشته باشند و به دیگران تکیه نکنند. آن‌ها تمایل دارند «اندوخته» انرژی محدودی داشته باشند؛ بنابراین وقتی به دنبال مدیریت مؤثر منابع درونی خود هستند، اغلب مضطرب به نظر می‌رسند.

تیپ ششم (وفادار)

افراد تیپ ششم به روابط و فرایندها می‌پردازند. آن‌ها همواره به فکر بدترین سناریو هستند و برای ایجاد امنیت و آرامش برای خود و اطرافیان‌شان انگیزه دارند.

تیپ هفتم (مشتاق)

آن‌ها دارای غم پنهان و شادی و سرحالی فراوانی هستند. افراد این تیپ دائماً در حال بررسی شرایط برای «چیز سرگرم‌کننده بعدی» هستند. انگیزه اصلی آن‌ها اجتناب از درد و ناراحتی است.

تیپ هشتم (چالشگر)

افراد تیپ هشتم تمایل به بحث و تقابل دارند. آن‌ها ترس شکست یا آسیب‌دیدن دارند. آن‌ها شخصیت‌های پیش‌رو هستند.

تیپ نهم (صلح‌جو)

افراد نوع نهم آرام و بی‌تفاوت هستند. آن‌ها افراد سازگاری هستند؛ زیرا میل به حفظ آرامش درونی و بیرونی در وجود آن‌هاست به همین دلیل از درگیری اجتناب می‌کنند.

به جمع سازمان‌هایی بپیوندید که به تست‌های سنجمان اعتماد کرده‌اند

سؤالات متداول

تست شخصیت انیاگرام چیست؟

انیاگرام سیستمی از شخصیت است که افراد را بر اساس ۹ تیپ شخصیتی توصیف می کند که هر کدام انگیزه های اصلی، ترس‌ها و پویایی درونی خود را دارند.

آیا تست شخصیت انیاگرام دقیق است؟

هیچ تست شخصیتی برای همه دقیق نیست، اما برای اطمینان از معتبر و قابل اعتماد بودن این تست با استفاده از روش‌های آماری مختلف تحقیقات گسترده‌ای انجام شده است.

آیا امکان خرید گروهی تست برای سازمان‌ها وجود دارد؟

بله؛ در صورت تمایل می‌توانید تست انیاگرام را به‌صورت گروهی و با تخفیف پلکانی دریافت کنید. کافیست با شماره تلفن سنجمان (02188492338) تماس بگیرید تا همکاران ما شما را  راهنمایی کنند یا برای ثبت درخواست دمو این‌جا کلیک کنید.

چگونه می‌توانیم از این تست برای ارزیابی کارجویان و کارکنان در سازمان استفاده کنیم؟

 برای این کار، دو راه وجود دارد:

 ۱. با خرید پلن‌های ATS سنجمان می‌توانید به‌صورت اقتصادی و یا نامحدود از این آزمون برای سنجش استعدادهای کارجویان استفاده کنید.
۲. درصورتی‌که نیاز به ATS ندارید و فقط می‌خواهید از آزمون انیاگرام استفاده کنید با خرید حداقل ۱۰ آزمون از پنل تجمیعی آزمون و نیز تخفیف‌های پلکانی بهره‌مند شوید.