چگونه روز خود را برای به حداکثر رساندن موفقیت سازماندهی کنیم

متعهد شدن به یک برنامه روزانه برای افزودن سازمان و ساختار به روزتان، مکانی عالی برای شروع در مسیر موفقیت شما است. با سازماندهی برنامه خود، می‌توانید به خود کمک کنید تا در محل کار فعال‌تر بمانید. انجام این کار همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌های موثرتری برای شغل خود در آینده ایجاد کنید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا سازماندهی روزتان مهم است و سه راه برای افزایش بهره‌وری و به حداکثر رساندن موفقیت به شما نشان می‌دهیم.

چرا سازماندهی روزتان مهم است؟

مهم است که روز خود را طوری سازماندهی کنید که بتوانید زمان خود را در محل کار به طور موثر اولویت‌بندی کنید. به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که مهارت‌های سازمانی قوی برای رشد نیاز به زمان دارد، بنابراین اگر چند روز طول کشید تا نتیجه تلاش‌هایتان را ببینید، ناامید نشوید. چندین مزیت مرتبط با سازماندهی روزانه وجود دارد، از جمله موارد زیر:

  • بهره‌وری بیشتر
  • مدیریت زمان بهتر
  • سطوح استرس پایین‌تر
  • تمرکز بهبود یافته
  • چگونه روز خود را سازماندهی کنیم

این مراحل را دنبال کنید تا روز خود را به طور مؤثرتر سازماندهی کنید:

1. روز خود را برنامه‌ریزی کنید

با برنامه‌ریزی روز خود از شب قبل شروع کنید. داشتن برنامه‌ای که می‌توانید دنبال کنید، می‌تواند به تمرکز شما بر روی مهمترین وظایفتان کمک کند، به خصوص اگر برای هر چیزی که ممکن است زمان دیگری از روزتان را بگیرد، بودجه خود را در مدت زمانی کوتاه اختصاص دهید.

2. زمانی را برای رشد شخصی در نظر بگیرید

آماده کردن خود برای موفقیت در محل کار متوقف نمی‌شود. همچنین مستلزم صرف زمان برای تمرکز بر رشد شخصی شما در سایر زمینه‌های زندگی است. زمانی را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا به این فکر کنید که کدام یک از عادات شما قوی‌تر است و کدامیک می‌تواند از بهبود سود ببرد. از این اطلاعات برای شروع ساختن روال های پیشگیرانه در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

3. استفاده از ابزارها را برای راهنمایی در نظر بگیرید

اگر برنامه شلوغی دارید، پیدا کردن زمانی برای سازماندهی روزتان ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد. خوشبختانه، منابع زیادی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود عاداتی مانند بهره وری، مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه کمک کند. استفاده صحیح از این ابزارها به شما کمک می‌کند تا هوشمندانه‌تر کار کنید، زیرا می‌دانید چگونه روز خود را برای موفقیت بهینه سازماندهی کنید.

نکاتی برای منظم ماندن

در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند روز خود را منظم کنید:

هر استرسی را برطرف کنید

اگر بخش‌های خاصی از روز کاری‌تان را استرس‌زا می‌دانید، مانند نوشتن ایمیل یا برقراری تماس‌های تلفنی، ممکن است انجام این کارها در ابتدای روز برایتان مفید باشد. نه تنها انرژی بیشتری برای صرف آن چیزها خواهید داشت، بلکه خود را از استرس طولانی مدتی که از به تعویق انداختن ناخوشایندترین کارها تا پایان روز ناشی می شود، رها خواهید کرد.

بخشی از روز را که در آن بهترین احساس را دارید مشخص کنید

تعیین اینکه چه زمانی بیشترین تمرکز و هوشیاری را احساس می‌کنید، بخش مهمی از آماده‌سازی خود برای موفقیت است. وقتی آن قسمت از روز را شناسایی می‌کنید، سعی کنید بزرگترین کارهای خود را در آن پنجره برنامه‌ریزی کنید. این ممکن است برای هر کاری امکان پذیر نباشد، اما ممکن است در زمانی که انجام شود، افزایش بهره وری خود را مشاهده کنید.

همه چیز را برنامه‌ریزی کنید

وقتی زندگی کاری شما شلوغ است، می‌توانید به راحتی اجازه دهید چیزهای مهم در سایر زمینه‌های زندگی‌تان کم شود تا جایی برای کارهایی که باید در کارتان انجام دهید باز کنید. به جای اینکه فکر کنید آیا به اندازه کافی زمان با کیفیت برای فرزندان خود اختصاص داده‌اید یا آخرین باری که با مادرتان تماس گرفتید کی بود، این موارد را در روز خود برنامه ریزی کنید تا مطمئن باشید که به همه چیز رسیدگی کرده‌اید. وقتی تعادل کار و زندگی خوبی داشته باشید، احتمالاً اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، که اغلب منجر به موفقیت می‌شود.

اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید

شما می‌دانید که تعیین اهداف برای خود هم در محل کار و هم در خانه چقدر مهم است، اما گاهی اوقات دیدن گام‌های کوچکی که در تلاش برای رسیدن به یک هدف بلند مدت انجام داده‌اید دشوار است. اگر هدف بلند مدتی که تعیین کرده‌اید غیرواقعی به نظر می‌رسد، سعی کنید آن هدف بزرگ را به قطعات خاص و قابل اندازه‌گیری تقسیم کنید که می‌توانید هر روز به آنها برسید. با شکستن اهداف خود، می‌توانید با هر مرحله‌ای که انجام می‌دهید، احساس موفقیت به دست آورید.

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی عمل مشاهده عمدی افکار و احساسات فرد است. مطالعات نشان می‌دهد که این نوع مشاهده شخصی می‌تواند تمرکز فرد را بهبود بخشد، به مدیریت استرس کمک کند و انعطاف‌پذیری را برای غلبه بر موانع افزایش دهد. شما می‌توانید ذهن آگاهی را به روش‌های مختلف تمرین کنید، از مدیتیشن سنتی گرفته تا پیاده روی آگاهانه یا حتی مشاهده افکار خود در حین انجام کارهای خانه. هیچ مدت زمان مشخصی برای تمرکز حواس وجود ندارد. شما می‌توانید در کمتر از دو دقیقه در روز از این تمرین بهره‌مند شوید.

چیز جدیدی یاد بگیرید

یادگیری چیزهای جدید مغز شما را تقویت می‌کند و به شما کمک می‌کند تا عادت‌های خوبی مانند سازمان‌دهی را به دست آورید. اگر چند دقیقه در روز برای یادگیری برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید زمان زیادی را برای تماشای یک ویدیوی آموزنده، انجام یک بازی شناختی یا گسترش دایره لغات خود به خود اختصاص دهید تا هر روز برای موفقیت تلاش کنید.

زمانی را برای تناسب اندام پیدا کنید

سلامت جسمی و روانی برای سلامتی شما مهم هستند، بنابراین مطمئن شوید که هر دوی آنها را در برنامه روزانه خود قرار دهید، درست مانند جلساتی که در محل کار برنامه ریزی می‌کنید. فقط چند دقیقه ورزش در روز می‌تواند به شما کمک کند بهتر بخوابید و احساس اضطراب یا افسردگی را کاهش دهید.

اگر در یافتن زمان برای تناسب اندام مشکل دارید، به یاد داشته باشید که همه چیز از رفتن از پله‌ها در محل کار یا پارک کردن دورتر از در هنگام انجام امور. اگر صاحب سگ یا والدین بچه‌های کوچک هستید، می‌توانید با انجام ورزش روزانه خود در پیاده‌روی یا بازی در پارک، چند کار انجام دهید.

برنامه‌های بهره‌وری را کاوش کنید

نرم‌افزار بهره‌وری می‌تواند پیگیری وظایف کاری و شخصی را آسان‌تر کند و انجام همه کارها را آسان‌تر کند. به عنوان مثال، برنامه‌های دیکته به شما کمک می‌کنند ایده‌هایی را که خودتان برای نوشتن آن‌ها وقت ندارید، ردیابی کنید. همچنین برنامه‌های یادداشت برداری وجود دارد که می‌توانند در پلتفرم‌های مختلفی که استفاده می‌کنید مانند تلفن و رایانه شما همگام شوند. این ارتباط بین پلتفرمی تضمین می‌کند که تمام اطلاعات مهم شما بدون توجه به جایی که هستید در دسترس است.

از نرم‌افزار ردیابی زمان استفاده کنید

نرم‌افزار ردیابی زمان دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که از نامش انتظار دارید: به شما کمک می‌کند زمان خود را به طور مؤثر سپری کنید. وقتی نحوه گذراندن وقت خود را دنبال می‌کنید، به راحتی می‌توانید ببینید که چه عادات و الگوهایی را می‌توانید تنظیم کنید تا بیشترین بهره‌وری را داشته باشید.

یک نرم‌افزار برنامه‌ریز را امتحان کنید

نرم افزار Planner همه برنامه‌های سازمانی شما را در یک مکان قرار می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تقویم، لیست مخاطبین، قرار ملاقات‌ها و لیست کارهای خود را به راحتی مشاهده کنید. می‌توانید این برنامه‌ها را در تلفن خود دانلود کرده و برنامه‌ریز کاغذی خود را جایگزین کنید، و این کار را آسان‌تر از همیشه می‌کنید که اطلاعات مهم خود را همیشه همراه خود داشته باشید. R

مطالب  مرتبط:

رهبری در محل کار: ۱۰ مهارت برای توسعه

شایستگی منابع انسانی