مقدمه

اولین روز حضور یک نیرو در شرکت زمانی حیاتی است. استفاده درست از این فرصت برای خوش‌آمد گویی می‌تواند باعث به وجود آمدن احساس تعلق، انگیزش و هماهنگی با فرهنگ سازمانی شرکت شود.

استقبال از بدو ورود، آماده کردن میز، اهدای یک ماگ شخصی از روال‌های خوش‌آمدگویی حضوری است. با شیوع کرونا ممکن است اغلب دورکاری را انتخاب کرده باشیم اما مراسم خوش‌آمدگویی  نباید در این مدل کاری حذف شود.

راهکار اول برای خوش‌آمد گویی

بسته‌ی خوش‌آمد گویی ارسال کنید. این بسته می‌تواند شامل لباسی با طرح شرکت، یک لیوان با اسم نیروی جدید، یک گلدان یا هر چیز دیگری باشد. 

اگر این راهکار خارج از توان مالی شماست، یک کارت پستال شخصی شده ایمیل کنید. هر چیزی که نشان دهد حضور اعضای تیم برای شما مهم است، می‌تواند راه حل باشد.

راهکار دوم برای خوش‌آمد گویی

راه‌های ارتباطی را باز کنید. اولین ایمیل کاری برای عضو جدید را ارسال کنید و در آن راه‌های ارتباط با بخش IT، امور پشتیبانی، مالی یا هر بخش ضروری دیگر را اعلام کنید.

همچنین ایمیلی برای سایر اعضای تیم بفرستید و در آن عضو تازه وارد را به طور مختصر معرفی کنید. می‌توانید از بقیه اعضا بخواهید تا آنها هم خوش‌آمد بگویند.

راهکارسوم برای خوش‌آمد گویی

تقویم کاری نیروی تازه واردتان را پر کنید. شروع کردن با یک میزکار خالی و بدون برنامه می‌تواند باعث سردرگمی شود. بنابراین از چند روز قبل چندین وظیفه اجرایی و تاریخ تحویل آن را در تقویم کاری نیروی جدیدتان وارد کنید.

راهکارچهارم برای خوش‌آمد گویی

کارمندتان را از مزایای شرکت آگاه کنید. کارمندان در اولین روز کاری در حال جمع آوری اطلاعات هستند. آنها را از قرارداد بیمه، امکان اضافه کاری و پاداش‌ها مطلع کنید.

راهکارپنجم برای خوش‌آمد گویی

نیروی جدید را زیر چتر امنیتی شرکت بیاورید. امنیت سایبری بیش از هر زمان دیگر اهمیت پیدا کرده. بنابراین قبل از این که به نیروی جدیدتان اجازه دسترسی به فناوری‌های خود را بدهید، یک پروتکل روشن و ایمن را در هنگام متصل شدن به اینترنت داشته وضع کنید.

علل مفید بودن پیام‌های خوش‌آمد گویی برای استخدام‌های جدید

پیام خوش‌آمدگویی یک سلام دوستانه است که از حضور در استخدام جدید قدردانی می کند. این یک ژست حرفه ای هست. این کار را می‌توانید با ملاقات حضوری با آنها یا ارسال ایمیل، یادداشت، کارت یا هدیه برای آنها انجام دهید. یک پیام خوش‌آمد گویی می‌تواند اولین برداشت کسی باشد و می‌تواند به ایجاد یک دیدگاه مثبت از محیط کار کمک کند.

برای بسیاری از افراد، شروع کار جدید می‌تواند استرس زا باشد. حتی چند خط بیان کننده هیجان واقعی نیز می‌تواند به تازه واردان اطمینان دهد و آنها را به راحتی به موقعیت جدید خود انتقال دهند.

وقتی احساس کنند که از آنها قدردانی شده و به زحماتشان ارزشی داده می‌شود، به احتمال زیاد با‌انگیزه‌ می‌شوند که سخت و خوب کار کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است یک تمایل به شرکت ایجاد کنند و به احتمال زیاد برای مدت طولانی باقی بمانند.

نحوه نوشتن پیام خوش‌آمد گویی

از این مراحل برای تهیه یک پیام خوش‌آمدگویی گرم و تشکرآمیز برای یک کارمند جدید استفاده کنید:

  1. هدف خود را روشن کنید
  2. از لحن مثبت استفاده کنید
  3. در مورد سازمان به آنها اطلاع دهید
  4. در روز اول به آنها بگویید که چه انتظاری از آنها دارید.

سخن آخر

هنگامی که سازمان از کارمند جدید خود استقبال کند و خوشآمد گویی کند باعث می‌شود که سیگنال‌های اطمینان بخشی در مورد فرهنگ سازمانی شما ارسال می‌شود.

مقاله “خوش‌آمد گویی به عضو جدید در سازمان”

برای دریافت مقاله فوق به صورت فایل WORD و PDF کلیک کنید: