تست توانمندی کلیفتون چیست؟

تست توانمندی کلیفتون چیست؟

این ارزیابی آنلاین، شخصیت و نقاط قوت شما را برای پیشرفت شخصی و حرفه‌ای تجزیه و تحلیل می‌کند. شما می‌توانید آزمون آنلاین را از طریق سنجمان با قیمت۲۹۹۰۰۰ تومان دریافت کنید و گزارشی از  تمام ۳۴ موضوع را رتبه‌بندی می‌کند و زمینه‌های برتر و همچنین نقاط کور شما را برجسته می‌کند. هنگام درخواست برای شغل، ممکن است متوجه شوید که فرآیند استخدام شامل مراحل مختلفی است. فرم درخواست اولیه برای شروع و معمولأ یک مصاحبه برای پایان وجود دارد. در این بین، ممکن است یک ارزیابی وجود داشته باشد – آزمون استعداد، هوش یا شخصیت. آزمون توانمندی کلیفتون یکی از ارزیابی‌هایی است که توسط کارفرمایان در طول فرآیند پذیرش استفاده می‌شود.

آزمون چه چیز را شناسایی می‌کند؟

این ابزار مبتنی بر وب، استعدادهایی را که می‌توانند به نقاط قوت تبدیل شوند و اینکه چگونه هر یک از اعضای تیم می‌تواند در اهداف کلی گروه شرکت و یک نتیجه موفقیت‌آمیز مشارکت داشته باشد، شناسایی می‌کند. سوالات در ارزیابی بر اساس ۳۰ سال تحقیق در مورد نقاط قوت انسان ایجاد شده است، بنابراین به عنوان یک آزمون دقیق و مشهور تلقی می‌شود.

علاوه بر این، آزمون توانمندی کلیفتون بارها مورد بررسی روان‌سنجی قرار گرفته است و مشخص شده است که پایایی و اعتبار قوی دارد.

این آزمون توانمندی فرد را در زمینه‌های زیر اندازه‌گیری می‌کند:
 • هوش هیجانی
 • توانایی شناختی
 • مهارتهای اجتماعی
 • استعدادهای خاص

این تست که ریشه در روانشناسی مثبت دارد، برای کمک به شرکت‌ها طراحی شده است تا بهترین نامزدها را برای نقش‌های شغلی انتخاب کنند. این بینشی را در مورد ویژگی‌های بین فردی متقاضیان و اثر آن در محیط را، ارائه می‌دهد.

آزمون توانمندی کلیفتون، شخصیت و نقاط قوت طبیعی شما را ارزیابی می‌کند. این ابزار به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا ببینند که شما به طور طبیعی در چه چیزهایی خوب هستید و همچنین پتانسیل رشد شما را مشاهده کنند.

این به این معنی است که اگر تمایل دارید به سختی روی خودتان پیش بروید، یا متوجه شوید که در برخی زمینه‌ها قوی‌تر هستید و در برخی دیگر فاقد آن هستید، این آزمون بینشی به شما می‌دهد که چگونه می‌توانید از نقاط قوت خود استفاده کنید و در زمینه‌های بالقوه پیشرفت کنید.

تفاوت بین استعداد و توانمندی چیست؟

به بیان ساده، تفاوت بین استعداد و توانمندی به شرح زیر است:

استعداد چیزی است که ما با آن متولد می‌شویم

یک توانمندی، توانایی ما برای انجام یک کار بارها و بارها با نتایج مثبت است

در حالی که آزمون کلیفتون «توانمندی» نامیده می‌شود، استعدادها را نیز ذکر می‌کند. بنابراین، درک تفاوت بین این دو مفهوم بسیار مهم است.

این آزمون استعدادها را شناسایی می کند تا به داوطلبان کمک کند تا آنها را به توانمندی تبدیل کنند.

در این بخش، تفاوت بین استعدادها و نقاط قوت را با جزئیات بیشتری بررسی خواهید کرد.

استعداد چیست؟

استعداد الگوی طبیعی شما برای فکر کردن، احساس کردن و انجام دادن است. این نشان دهنده پتانسیل شما برای اجرای یک مهارت خاص است.

استعدادها مهارت‌هایی هستند که ما با آنها متولد می‌شویم و پیش فرض طبیعی ما نیز همین است.

استعدادها معمولاً چیزی هستند که چشمگیر هستند، به راحتی قابل نشان دادن هستند و خدمات یا سرگرمی را به دیگران ارائه می‌دهند.

چند نمونه از استعدادهای به راحتی قابل اثبات عبارتند از:

 • آواز خواندن
 • رنگ آمیزی
 • طراحی گرافیک
 • ورزش‌ها
 • بازیگری
 • نوشتن

آزمون ارزیابی توانمندی کلیفتون، برای کمک به شناسایی استعدادهای خود طراحی شده است تا بتوانید آنها را به نقاط قوت تبدیل کنید.

توانمندی چیست؟

توانمندی به اندازه استعدادها ارزشمند هستند، اما نشان دادن آنها دشوارتر است. آن‌ها همیشه ویژگی‌هایی نیستند که بتوانید در صورت نیاز به روشی که می‌توانید استعدادهایی مانند رقص، شعبده بازی یا داستان سرایی را نشان دهید.

با این حال، آنها شبیه به استعدادها هستند، زیرا آنها همچنین توانایی‌هایی هستند که شما آنها را توسعه داده‌اید و می‌توانید به طور کامل و مداوم انجام دهید.

توانمندی به عنوان استعدادها شروع می‌شوند و ارزیابی توانمندی کلیفتون به آزمون دهندگان کمک می‌کند تا نحوه ایجاد این ارتباط را تشخیص دهند.

نقاط قوت به جای اینکه چیزی باشید که با آن متولد شده‌اید، پتانسیل شما را نشان می‌دهد. شما می‌توانید نقاط قوت زیادی در زمینه‌های مختلف زندگی خود داشته باشید.

برخلاف استعدادها، ما با نقاط قوت متولد نمی‌شویم. در عوض، آنها مهارت‌هایی هستند که از کودکی یاد می‌گیریم و روی آن‌ها می‌سازیم.

چند نمونه از نقاط قوت عبارتند از:

 • امانت
 • صبر
 • فداکاری
 • خلاقیت
 • انضباط
 • اشتیاق
سخن پایانی

تست CliftonStrengths فقط برای ارزیابی اینکه آیا یک فرد برای یک موقعیت خوب است یا خیر نیست، بلکه آزمونی برای کشف خود است. S

تست کلیفتون

کلیک کنید
نمونه های پرکاربرد تست شخصیت:

آزمون MBTI آنلاین کلیک کنید

برای انجام تست نئو آنلاین کلیک کنید

تست DISC

برای انجام آزمون کتل آنلاین کلیک کنید.

Summary
Author Rating
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Software Name
سنجمان
Operating System
وب اپلیکیشن
Software Category
نرم افزار سازمانی منابع انسانی
Landing Page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست