11 مهارت برتر برای رزومه منابع انسانی

در این مقاله، ما بهترین مهارت‌‌ها را برای درج در رزومه منابع انسانی ارائه می‌دهیم تا به شما کمک کند موقعیتی در این زمینه کسب کنید. یکی از مشاغل پرتقاضا و سریع‌ترین رشد امروزی، مدیریت منابع انسانی (HR) است. همانطور که حوزه منابع انسانی رشد کرده است، وظایف متخصصان در نقش منابع انسانی نیز افزایش یافته است.

مهارت‌های منابع انسانی چیست؟

مهارت‌های منابع انسانی، مهارت‌هایی هستند که برای افراد یا بخش‌هایی در یک شرکت برای استخدام و آموزش متقاضیان شغل و اجرای برنامه‌های مزایای کارکنان ضروری است. مشاغل در منابع انسانی شامل مدیران منابع انسانی، متخصصان منابع انسانی، استخدام کنندگان، مدیران آموزشی، عمومی‌ها و غیره است.

منابع انسانی زمینه‌‍ای است که نیازمند آموزش‌های رهبری و مدیریت لازم برای توسعه مهارت‌هایی است که کارفرمایان به دنبال آن هستند. متخصصان منابع انسانی که دانش گسترده‌تری از حوزه‌های مرتبط و مهارت‌های عملی بیشتری دارند فرصت‌های بیشتری را در دنیای شرکت ایجاد می‌کنند.

نمونه‌هایی از مهارت‌های منابع انسانی

اگر می‌خواهید شغلی را در زمینه منابع انسانی دنبال کنید، در اینجا برخی از مهارت‌های ضروری وجود دارد که باید در رزومه خود بگنجانید:

1. مهارت‌های ارتباطی

ارتباطات یک مهارت نرم و حیاتی برای متخصصان منابع انسانی است. به خاطر داشته باشید که حوزه منابع انسانی شامل گفتگوها و تعاملات زیادی است، زیرا شما باید سخنرانی ارائه دهید، یک سری مصاحبه انجام دهید و راه‌حل تعارض را هدایت کنید. این همچنین مستلزم مهارت‌های نوشتاری خوب است، زیرا شما باید کتابچه‌های خط مشی طراحی و تولید کنید و یادداشت‌هایی را به نفع همه کارمندان منتشر کنید. شما باید بتوانید افکار خود را چه در ارتباطات شفاهی و چه کتبی به طور موثر بیان کنید.

2. مهارت تصمیم‌گیری

منابع انسانی شامل تصمیم‌گیری‌های زیادی است. یکی از موقعیت‌هایی که این مهارت لازم است، در طول فرآیند استخدام است، زمانی که باید تصمیم بگیرید که آیا یک نامزد برای این شغل مناسب است یا خیر. شناخت بهترین نامزد یا استعداد مستلزم شهود، تجربه و استراتژی است.

منابع انسانی نیز زمانی که سازمان با معضل کوچک سازی مواجه است به تصمیم گیری نیاز دارد. این وظیفه کارمند منابع انسانی خواهد بود که پیام را به طور مؤثر حتی در میانه بحران منتقل کند. بنابراین، همه متخصصان منابع انسانی، به ویژه مدیران، باید تصمیم گیرندگان خوبی برای حمایت از عملکردهای مهم سازمانی مانند اینها باشند.

3. مهارت‌های آموزشی و رشدی

یکی دیگر از مهارت‌هایی که حوزه منابع انسانی به دنبال دارد، آموزش و توسعه است. متخصصان منابع انسانی فرصت‌های آموزش و توسعه را برای افزایش عملکرد و افزایش ارزش در اختیار کارکنان قرار می‌دهند. به عنوان مثال، ارائه جلسات آموزش رهبری و مدیریت به کارکنان کمک می‌کند تا مهارت‌های متنوع‌تری را توسعه دهند. این به آنها امکان می‌دهد همزمان مسئولیت‌های بیشتری را بر عهده بگیرند و از رشد شغلی خود حمایت کنند.

4. مهارت‌های همدلی

متخصصان منابع انسانی بسیاری از افراد و نگرانی‌های آنها را مدیریت می‌کنند، از حجم کاری گرفته تا شکایات حقوق و درگیری بین کارمندان. به عنوان یک متخصص منابع انسانی، به مهارت‌های تاکیدی نیاز دارید تا مطمئن شوید که دلایل را قبل از هر گونه قضاوتی درک می‌کنید. شاید کارمند فقط نیاز دارد چیزی را بگوید که او را نگران کرده است و فقط به گوش شنوا نیاز دارد. یا ممکن است نارضایتی خود را بیان کنند تا بتوانند حمایت دریافت کنند. در هر صورت، متخصصان منابع انسانی باید بتوانند موقعیت، احساسات و ادراکات یک کارمند را از دیدگاه آنها درک کنند.

5. مهارت‌های مالی

مزایا و حقوق کارکنان همه از طریق منابع انسانی انجام می‌شود. همین امر در مورد فعالیت‌های اجتماعی، ارزیابی عملکرد، آموزش، توسعه و موارد دیگر صدق می‌کند. این موارد باید با در نظر گرفتن پروژه‌ها و وظایف هر بخش در برنامه‌ریزی و بودجه شرکت گنجانده شود. منابع انسانی مخارج را محدود می‌کند و از صرف بیش از حد برای فعالیت‌های غیر ضروری اجتناب می‌کند.

6. مهارت‌های سازمانی

از آنجایی که منابع انسانی مستلزم مسئولیت‌های زیادی از جمله استخدام، مصاحبه، آموزش، بررسی عملکرد، برنامه‌های توسعه فردی و روابط کارکنان است، اما به این وظایف محدود نیست. آن‌ها باید بر همه این مسئولیت‌ها نظارت داشته باشند و باید روشی سیستماتیک برای طی کردن تمامی فرآیندها داشته باشند. به عنوان مثال، باید یک برنامه استاندارد آموزشی کارکنان برای هر نقش در شرکت وجود داشته باشد. از سوی دیگر، منابع انسانی مستلزم این است که اسناد باید به طور سیستماتیک مانند اسناد قانونی و مشخصات کارمندان ثبت شوند. با تمام فرآیندها و وظایف اداری درگیر، سازماندهی به افزایش کارایی شما به عنوان یک متخصص منابع انسانی کمک می‌کند.

7. مهارت‌های مدیریت کسب و کار

مدیریت کسب و کار و رهبری مهارت‌های مهمی هستند که همه متخصصان منابع انسانی باید برای موفقیت در این زمینه داشته باشند. آنها باید برای رسیدگی به چالش‌های سازمانی در شرکت‌ها در هر اندازه‌ای آماده باشند. این چالش‌ها ممکن است شامل درک حقوق کارکنان و قوانین استخدام، رسیدگی به مسائل تنوع و شمول، ایجاد و مدیریت بسته‌های مزایا و ایجاد فرهنگ سازمانی سالم در حین رسیدگی به مسائل پرسنل باشد.

8. مهارت‌های رهبری

متخصصان منابع انسانی همچنین باید رهبران موثری باشند که بتوانند کارکنان را راهنمایی کنند و به آنها کمک کنند تا خودشان رهبر شوند. آنها همچنین باید بتوانند یک رویکرد رهبری و مربیگری در سطح شرکت را پرورش دهند که تیم‌های خلاق ایجاد کند، کارمندان چابک را توسعه دهد و حل‌کننده‌های مؤثر مشکل را، در تمام سطوح شرکت ایجاد کند. کارمندان باید به متخصصان منابع انسانی به عنوان رهبران سازمانی نگاه کنند که به هدایت شرکت به سمت موفقیت به روشی مثبت و سازنده کمک می‌کنند و هم منافع کارفرما و هم منافع کارمند را در نظر می‌گیرند.

9. مهارت‌های تفکر استراتژیک

توانایی تفکر استراتژیک – و استفاده از این مهارت برای رشد موفقیت آمیز و کمک به رهبری شرکت – در نقش‌های منابع انسانی مهم است. متخصصان منابع انسانی باید دانش عمیقی در مورد چگونگی دستیابی شرکت‌ها به مزیت رقابتی پایدار از طریق سرمایه‌گذاری بر روی افراد، هم کارکنان فعلی و هم استخدام‌های جدید داشته باشند. آنها باید نیازهای استراتژیک شرکت را در همه بخش‌ها و در همه سطوح بدانند و باید مهارت جستجو و حفظ افرادی را داشته باشند که این نیازها را برآورده می‌کنند.

10. مهارت‌های فنی

تسلط بر فناوری به شما برتری در بازار می‌دهد. این می‌تواند هر چیزی از تجزیه و تحلیل داده‌ها گرفته تا ادغام واقعیت مجازی در منابع انسانی باشد. متخصصان منابع انسانی باید در تجزیه و تحلیل داده‌ها و پیش بینی‌ها برای تصمیم‌گیری صحیح مهارت داشته باشند. آنها باید بتوانند تصمیمات مبتنی بر داده را بر اساس تجزیه و تحلیل و معیارها برای هدایت و بهبود کارایی در استخدام، آموزش، توسعه و حفظ شرکت در سراسر شرکت اتخاذ کنند.

برای اینکه یک متخصص منابع انسانی کارآمد باشید، آشنایی با کامپیوتر نیز مهم است. مهارت در مایکروسافت آفیس برای افرادی که دارای منابع انسانی هستند ضروری است، زیرا بخشی از برنامه روزانه آنهاست. کارکنان منابع انسانی می‌توانند در رمزگذاری اطلاعات کارمندان خود در پایگاه داده دچار مشکل شوند، بنابراین توانایی تایپ سریع به انجام سریع کار کمک می‌کند.

11. مهارت‌های چندوظیفه‌ای

منابع انسانی حوزه‌ای با مسئولیت‌های گوناگون است که می‌تواند روز به روز تغییر کند. هنگام مدیریت همزمان مصاحبه‌ها، برنامه‌های آموزشی، پاداش، آگهی‌های شغلی و شکایات، توانایی انجام چند کار و مدیریت عاقلانه زمان اغلب برای عملکرد مهم هستند. متخصصان منابع انسانی باید بتوانند با وجود فشار، آرامش خود را حفظ کنند، خواه این فشار از جانب کارمندان با نگرانی باشد یا از جانب مدیری که با پیشرفت استخدام مشکل دارد. R

بیشتر بخوانید:

پرسشنامه شخصیت برای مشاغل

انیاگرام برای رهبران کسب و کار

نظریه هوش‌های چندگانه گاردنر و انتخاب‌های شغلی