هنری(A)

هنرمند (خلاق): این افراد فعالیتهایی را دنبال می کنند که با جنبه هنری اشیا مانند فرمها، الگوها و طرحها سر و کار داشته باشد. آنها خودتوصیفی را در محیط کار دوست دارند و فعالیتهایی را برمی گزینند که نیازمند دنباله روی از مجموعه مشخصی از قوانین نباشد.

ویژگی های شخصیتی :

خلاق، دارای قوه تصور زیاد، خلاف عرف، مستقل، مبتکر، حساس، پیچیده، غیرپیرو، حسی، نوآور، احساسی، رسا، کسیکه از روی انگیزه انی و بدون فکر قبلی عمل میکند، باز و ارمانگرا

توان ها :

طرح، طراحی، نقاشی، نوازنده، نوشتن داستان، شعر، موسیقی، آواز خواندن، بازیگری، رقص، طراحی مد و دکور داخلی

تمایلات کاری :

شرکت در کنسرت، تئاتر، نمایشگاه های هنری، خواندن داستان، نمایشنامه، شعر، کار در صنایع دستی، گرفتن عکس، بیان خلاقانه از خود، استقبال از ایده های مبهم

مشاغل مرتبط :

هنرپیشه ها، نویسنده ها، موسیقی دانها، نوازنده ها، عکاسان، نقاشان و هنرمندان سایر هنرها ، لیست کامل مشاغل ...

لیست مشاغل بر اساس ارزش ها

دستاورد: در این ارزش، افراد به دنبال مشاغلی هستند که از تواناییهایشان بهترین استفاده را نمایند. کارهایی که فرد نتایج تلاش خود را ببیند و احساس به سرانجام رسیدن و اجرایی شدن به وی دست دهد.

طراحان گل، آرایشگر، مجریان رادیو و تلویزیون، کارگران و تعمیرکاران کفش و چرم، خوانندگان

"بازیگران، نویسندگان، طراحان مد، مترجمان و مفسران، تکنسین موزه، انواع عکاسان، اخبارگویان، تکنسین مهندسی صدا، تعمیرکاران سازهای زهی"

مدرسان و معلمان آموزش بزرگسالان و آموزش و پرورش، مدیران تبلیغات، معماران، مدیران هنری، تحلیلگران اخبار، تکنسین Broadcast، اپراتور دوربین، تلویزیون، ویدیو، تصویر و حرکت، کاریکاتوریست، طراحان تجاری و صنعتی، نویسندگان، رقاصان، ویراستاران، مشاران آموزشی، حرفه ای، و مدرسه، معلمان مدرسه، طراحان نمایشگاه، طراحان گرافیک، طراحان داخلی، رئیس ارکست، نقاشان و تصویرگران، Photoengravers، شاعران و ترانه سرایان، متخصصان روابط عمومی، گزارشگران و خبرنگاران، معلمان آموزش استثنایی، کودکستان، مهد کودک، ابتدایی، متوسطه، فنی حرفه ای

معلم هنر، درام و موسیقی، روحانیت، معلمان زبان و ادبیات انگلیسی و خارجی، مدیران موسیقی، نوازندگان، مجسمه سازان

استقلال: افراد به دنبال مشاغلی هستند که بتوانند کارها را با ابتکارات اجرایی خود و به تنهایی به انجام برسانند. کارهایی که مسئولیت تصمیم گیری به عهده افراد باشد.

طراحان گل، گریمور، مجریان رادیو و تلویزیون، خواننده

جامعه شناسان، مدیران استعداد

اپراتور دوربین، روانشناسان بالینی، طراحان لباس، خیاط سفارشی، مدیران صحنه، فیلم های سینمایی، تلویزیون، و رادیو، ویراستاران فیلم و ویدیو، مورخان، معلمان مهد کودک و کودکستان به جز آموزش و پرورش استثنایی، سفالگر، تهیه کننده فیلم

طراحان رقص، آهنگسازان، دانشمندان سیاسی و مدیران برنامه

احترام: در این مشاغل فرد پیشرفت، ارتقا، اعتبار، قدر و منـزلت، نفـوذ و پتانسـیل بالقوه رهبری را جستجو می کند.

مدیران استعداد

" مدیران هنری، مدیران صحنه، تصاویر متحرک، تلویزیون، و رادیو، تهیه کننده فیلم"

طراحان رقص، مدیران موسیقی، طراحان مجموعه

ارتباطات: ارزش اصلی این دسته از مشاغل، محیط کاری دوستانه و صمیمانه، خدمتگزاری به دیگران و ایجاد احساس صداقت در کار است. فعالیتهایی که چیزی بر خلاف احساس درست و غلط فرد نسبت به محیط پیرامون به وی دست ندهد.

کارکنان مراقبت از کودکان

آرایشگران و گریمور

نانوا، سرگرم کنندگان

کتابداران

معلم هنر، درام و موسیقی، معلمان زبان و ادبیات انگلیسی و زبان خارجی

حمایت: در این مشاغل، کارمندان احساس می کنند که شرکت پشتیبان انهاست و آنان با شیوه مدیریت و سبک سرپرستی سازگار هستند و احساس آرامش می نمایند. شرکتهایی که با مدیریت عادلانه، شایسته و محترم در بازار شناخته می شوند.

طراحی روی دست، نانوا و شرینی پز

صحافان

شرایط کاری: پرداخت مناسب، امنیت شغلی و شرایط کاری مناسب در این دسته از مشاغل اولویت دارد. کارهایی که با سبک فعالیت فرد تناسب بیشتری دارند. برخی افراد دوست دارند همیشه مشغول به کار باشند، یا تنها کار کنند یا کارهای مختلفی برای انجام دادن داشته باشند. مشاغلی که فرد می تواند بهترین نتیجه را از سبک کاری خاص خودش بگیرد.

مدل

توسعه دهندگان عکاسی

تعمیرکاران سازهای کلیدی، ساز کوبه ای و زهی

ناشران، تعمیرکاران سازهای بادی

افراد سرشناس این دسته