سوال مصاحبه: «چگونه به کارکنان انگیزه می‌دهید؟»

هنگام درخواست برای نقش رهبری، چه در یک شرکت جدید یا در شرکت فعلی، مصاحبه‌کننده ممکن است از شما سوالاتی بپرسد تا درباره نحوه عملکرد شما به عنوان یک رهبر اطلاعات بیشتری کسب کند. یکی از سوالات رایج مصاحبه که ممکن است بپرسند این است که «چگونه به کارکنان انگیزه می دهید؟». یادگیری نحوه پاسخ به این سوال می‌تواند به شما کمک کند تجربه رهبری و سبک مدیریت حرفه‌ای خود را به یک کارفرمای بالقوه نشان دهید. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا کارفرمایان ممکن است این سؤال را در طول مصاحبه بپرسند، نحوه پاسخ به آن را شرح می‌دهیم.

چرا کارفرمایان می‌پرسند «چگونه به کارکنان انگیزه می‌دهید؟»

کارفرمایان ممکن است بپرسند «چگونه به کارکنان انگیزه می‌دهید؟» در طول مصاحبه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهبری و تکنیک‌های انگیزشی خود. آنها همچنین ممکن است بخواهند موارد زیر را در مورد سبک مدیریت شما تعیین کنند:

اثربخشی

مصاحبه‌کنندگان ممکن است از این سؤال برای ارزیابی اینکه شما به‌عنوان یک رهبر یا مدیر در سازمانشان چقدر مؤثر هستید، استفاده کنند. آنها ممکن است در نظر بگیرند که کارکنان شرکتشان تا چه حد ممکن است به تکنیک‌های انگیزشی شما پاسخ دهند. همچنین ممکن است هنگام ارزیابی اثربخشی شما به عنوان یک رهبر، از سطح اطمینانی که شما در پاسخ خود می‌گویید استفاده کنند.

سازگاری

یک مصاحبه‌کننده همچنین ممکن است این سوال را بپرسد تا تعیین کند که سبک مدیریتی شما چقدر با شرکت آنها مطابقت دارد. تکنیک‌های مدیریت مؤثر می‌تواند در میان محیط‌های کاری متفاوت باشد، زیرا شرکت‌های مختلف ممکن است به تکنیک‌های تخصصی نیاز داشته باشند که با ارزش‌ها، سبک‌های ارتباطی و اهداف آنها هماهنگ باشد.

به عنوان مثال، شرکتی با فضایی آرام که برای رفاه پرسنل خود ارزش قائل است، ممکن است از نامزدهایی که از تقویت مثبت یا پاداش‌های انگیزشی برای تشویق تیم ها استفاده می‌کنند، حمایت کند. از طرف دیگر، یک شرکت دیگر ممکن است به دنبال نامزدهایی با روش‌های ماموریت‌محور برای ایجاد انگیزه در تیم‌ها باشد، مانند گزارش عمومی اعداد فروش یا به اشتراک گذاشتن تغییرات مثبتی که شرکت در فواصل زمانی منظم ایجاد می‌کند.

تجربه

این همچنین می‎تواند یک سوال مفید برای کمک به مصاحبه‌کنندگان در تعیین میزان تجربه یک نامزد باشد. شرکت‌ها ممکن است به دنبال نامزدهای با تجربه باشند، زیرا آنها کارکنانی را می‌خواهند که ثابت کرده باشند در حفظ انگیزه کارکنان مهارت دارند. یک مصاحبه‌کننده ممکن است پاسخ شما را برای نمونه‌های خاصی از تکنیک‌های انگیزشی که برای تعیین سطح تجربه و توانایی‌های خود استفاده کرده‌اید، ارزیابی کند.

چگونه به سوال «چگونه به کارکنان انگیزه می‌دهید؟» پاسخ دهید

برای پاسخ به این سوال مصاحبه، می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

۱٫ چند تکنیک انگیزشی را فهرست کنید

پاسخ خود را با فهرست کوتاهی از تکنیک‌هایی که استفاده می‌کنید، شروع کنید. به مصاحبه‌کننده خود نشان دهد که انعطاف لازم برای مدیریت را درک می کنید. یک مدیر کارآمد ممکن است با بسیاری از تکنیک‌های انگیزشی آشنا باشد که به کارکنان مختلف کمک می‌کند تا حداکثر پتانسیل خود را به دست آورند. با فهرست کردن دو یا سه مورد از این موارد در ابتدای پاسخ، می‌توانید اثربخشی خود را به عنوان یک رهبر نشان دهید. قبل از مصاحبه، تحقیق در مورد شرکت را در نظر بگیرید تا در مورد ارزش‌ها و فرهنگ محل کار آن اطلاعات کسب کنید تا بتوانید تعیین کنید کدام روش‌های انگیزشی خاص ممکن است برای به اشتراک گذاشتن سازگارتر باشد.

۲٫ یک تاکتیک را عمیقاً توضیح دهید

پس از فهرست کردن چند تکنیک مختلف، می‌توانید روی توصیف عمیق یک تاکتیک خاص تمرکز کنید. شما ممکن است تصمیم بگیرید که درباره یک استراتژی که اغلب در گذشته استفاده کرده‌اید صحبت کنید یا اینکه فکر می‌کنید سبک مدیریتی شما را به خوبی نشان می‌دهد. شما همچنین می‌توانید تاکتیک خود را بر اساس آنچه فکر می‌کنید ممکن است با جو یا ارزش‌های شرکت بهترین کار را انجام دهد، انتخاب کنید. برای انجام این کار به خوبی، در نظر بگیرید که احتمالاً چه کسی را مدیریت می‌کنید یا سبک های ارتباطی که تاکنون در شرکت مشاهده کرده‌اید.

۳٫ زمانی را که از آن تاکتیک استفاده کرده‌اید به اشتراک بگذارید

برای نتیجه‌گیری پاسخ خود، مثالی از زمانی ارائه دهید که از تاکتیک انگیزشی که توضیح دادید برای دستیابی به نتایج دلخواه استفاده کرده‌اید. این می‌تواند تجربه شما را در استفاده از تکنیک‌های انگیزشی با همکاران و همسالان در محل کار نشان دهد. گنجاندن ویژگی‌های شخصی یا جزئیات خاص در پاسخ‌تان ممکن است مفید باشد تا به مصاحبه‌گر کمک کند پاسخ شما را به خاطر بسپارد و شما را از سایر نامزدها متمایز کند. R

بیشتر بخوانید:

چگونه در مصاحبه با اعتماد به نفس ظاهر شویم

مصاحبه اطلاعاتی چیست؟

مصاحبه موفق: چگونه برای یک شغل مصاحبه کنیم

نقاط قوت شخصی در طول مصاحبه

آداب مصاحبه شغلی

نحوه استفاده از تکنیک پاسخ مصاحبه STAR

چگونه در مصاحبه با اعتماد به نفس باشیم

چگونه در طول مصاحبه بر نقاط قوت شخصی خود تأکید کنید

۶ سوال مصاحبه کار تیمی

Summary
Author Rating
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Software Name
سنجمان
Operating System
وب اپلیکیشن
Software Category
نرم افزار سازمانی منابع انسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست