راهنمای شغلی شخصیت ISTJ

راهنمای شغلی شخصیت ISTJ

افراد با تیپ شخصیتی ISTJ مایرز – بریگز، ویژگی‌های شگفت‌انگیزی در محیط‌های کاری هستند. آن‌ها افرادی مسئولیت‌پذیر و قابل اعتماد هستند که مخصوصاً برای مشاغلی که شامل وظایف دقیق و منطقی است مناسب هستند، جایی که می‌توانند مولد و سازمان‌یافته باقی بمانند. در این مقاله، ویژگی‌های مرتبط با این تیپ شخصیتی و تطابق شغلی ISTJ در زمینه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

آزمون مایرز – بریگز

MBTI

.بر اساس تست MBTI تیپ‌های شخصیتی به شانزده دسته تقسیم می‌شوند.

 15 دقیقه
 80 سوال
 نمونه کارنامه
 30000 تومان

شروع آزمون

تیپ شخصیتی ISTJ چیست؟

هر یک از 16 تیپ شخصیتی که با نشانگر نوع مایرز-بریگز (MBTI) نشان داده شده است، با چهار اولویت مجزا تعیین می‌شوند که با یک حرف نشان داده می‌شوند. تیپ‌های شخصیتی ISTJ به عنوان درونگرا، حسی، منطقی و قضاوت‌گر شناخته می‌شوند. این بدان معناست که آن‌ها رفتاری آرام و محتاطانه دارند و برای کار مستقل مناسب هستند. آن‌ها همچنین اطلاعات را با حس کردن یا ترجیح دادن حقایق ملموس بر مفاهیم انتزاعی پردازش می‌کنند.

انواع ISTJ هنگام تصمیم‌گیری از منطق و دلیل استفاده می‌کنند. وقتی صحبت از محیط آن‌ها می‌شود، آنها معمولاً نظم سفت و سخت و انتظارات روشن را ترجیح می‌دهند. این تیپ‌ها به دلیل توجه به جزئیات، گاهی اوقات به عنوان شخصیت بازرس نیز شناخته می‌شوند.

ویژگی‌های ISTJ

ویژگی‌های زیر به عنوان نقاط قوت با تیپ شخصیتی ISTJ مرتبط هستند:

 • تعیین کننده
 • جزئی‌نگر
 • صادق
 • منطقی
 • هدف‌گرا، واقعگرا
 • سازمان یافته
 • با پشتکار
 • کاربردی
 • سازنده
 • گویا
 • قابل اعتماد
 • مسئول

برخی از ضعف‌های رایج شخصیت ISTJ عبارتند از: محتاط بودن، مردد بودن برای ریسک کردن، لجبازی، رک بودن یا بی احساس بودن.

ISTJ ها در محل کار

به عنوان کارمند، انواع ISTJ به دلیل قابل اعتماد بودن، مسئولیت‌پذیری و سازماندن دهنده بودن شناخته می‌شوند. آنها به تنهایی بهترین کار را انجام می‌دهند، اما هنگام کار با دیگران، تیم‌های کوچک با سلسله مراتب واضح را ترجیح می‌دهند. این تیپ شخصیتی عاشق نظم و ساختار است، بنابراین در یک محل کار بانظم رشد می‌کنند. ISTJ ها ترجیح می‌دهند قوانین یا دستورالعمل‌ها را به طور واضح به جای یک رویکرد باز برای کار خود تنظیم کنند.

انواع ISTJ دوست دارند از مهارت‌های تحلیلی و تفکر انتقادی در حین کار استفاده کنند. در حالی که جزئی‌نگر هستند، می‌توانند تمرکز خود را حتی در هنگام کار بر روی کارهای خسته کننده نیز حفظ کنند.

مسیرهای شغلی ISTJ

ماهیت عمل‌گرایانه آنها تیپ‌های شخصیتی ISTJ را برای مشاغل خاص مناسب می‌کند. مسیرهای شغلی ISTJ زیر را در نظر بگیرید:

1. تحلیلگر کسب و کار

انواع ISTJ نظم و ساختار را دوست دارند، که آنها را برای تجزیه و تحلیل تجاری مناسب می‌کند. این کار شامل جمع‌آوری، سازماندهی و پردازش داده‌ها برای ارائه توصیه‌های قاطع در مورد کسب و کار است. کار با اعداد و آمار مشخص چیزی است که ISTJ ها در آن برتری دارند و از آن لذت می‌برند. مدیریت و مرتب‌سازی بسیاری از اطلاعات برای ISTJها آسان است زیرا آنها بسیار سازماندهی شده و جزئیات محور هستند.

2. مدیر زنجیره تامین

به عنوان مدیران زنجیره تامین، تیپ‌های شخصیتی ISTJ می‌توانند از مهارت‌های خود برای کشف لجستیک پیچیده زنجیره تامین یک شرکت استفاده کنند. رویکرد جزئیات محور آنها تضمین می‌کند که همه داده‌ها به طور موثر ردیابی می‌شوند، در حالی که مهارت‌های تفکر انتقادی آنها به آنها کمک می‌کند تا راه‌حل‌هایی را برای چالش‌های توزیع پیشنهاد کنند. مدیریت زنجیره تامین شامل بسیاری از قطعات متحرک است و انواع ISTJ از این شانس لذت می‌برند که مطمئن شوند همه چیز به طور روان و کارآمد برای به حداکثر رساندن سود کار می‌کند.

3. حسابدار رسمی (CPA)

کار به عنوان یک CPA یک راه عالی برای انواع ISTJ برای نشان دادن توانایی‌های تحلیلی خود است. این مسیر شغلی فرصت کار با داده‌های مشخص و پیروی از مقررات سختگیرانه را ارائه می‌دهد. از آنجایی که انواع ISTJ پیرو قوانین هستند، به طور کلی در مدیریت پول و سرمایه‌گذاری قابل اعتماد هستند. بسیاری از کارهای CPA به طور مستقل انجام می شود و در یک محیط آرام و ساختار یافته انجام می‌شود. همچنین یک شغل پایدار و قابل پیش بینی است که ISTJ ها معمولاً از آن استقبال می‌کنند.

4. دندانپزشک

انواع ISTJ به دلیل ماهیت دقیق و منظم کار در دندانپزشکی برتری دارند. دندانپزشکان در مطب‌های آرام و تمیز کار می کنند و معمولاً به طور مستقل کار می‌کنند. وظایف این شغل، از جمله معاینه بیمار، تجزیه و تحلیل اشعه ایکس و تشخیص مسائل دندانی، نسبتاً قابل پیش بینی هستند و از فرآیند تفکر منطقی این تیپ شخصیتی به خوبی استفاده می‌کنند. ISTJها همچنین در حفظ تمرکز روی کارهای پیچیده دندانپزشکی مانند پر کردن حفره ها، کشیدن دندان و استفاده از سیلانت یا روکش مهارت دارند.

6. افسر نظامی

ISTJ ها متعهد، مسئولیت‌پذیر و وظیفه‌شناس هستند. این ویژگی‌ها آن‌ها را برای حرفه نظامی مناسب می‌کند. آنها سلسله مراتب واضح و انتظارات ثابتی را که ارتش ارائه می‌دهد دوست دارند. انواع ISTJ می‌توانند از برنامه‌های عملیاتی دقیق پیروی کنند و در حفظ الزامات دقیق رفتار نظامی مشکلی ندارند. آنها همچنین قدردانی می‌کنند که شغل نظامی آنها را با افراد همفکر در یک محل کار سازمان یافته و ساختاریافته احاطه کرده است.

7. بازرس

از آنجایی که آنها شغلی با قوانین و مقررات روشن را ترجیح می‌دهند، ISTJ ها در مشاغلی که به آنها اجازه می‌دهد پایبندی به این دستورالعمل‌ها را بررسی کنند – مانند یک بازرس، برتر هستند. ماهیت دقیق و دقیق آن‌ها برای بررسی‌های جزئیات محور درگیر در بازرسی امکانات، محصولات یا مواد مناسب است. مشاغل احتمالی در این زمینه برای انواع ISTJ شامل بازرس ساختمان، بازرس آتش نشانی، بازرس بهداشت یا بازرس کنترل کیفیت است.

مشاغلی که تیپ‌های شخصیتی ISTJ باید از آنها اجتناب کنند

مانند همه تیپ‌های شخصیتی، برخی از مشاغل ممکن است با مهارت‌ها و توانایی‌های ISTJ ها سازگار نباشند. اگر تیپ شخصیتی ISTJ دارید، ممکن است بخواهید از مسیرهای شغلی زیر اجتناب کنید:

هنرمند: کارهای خلاق اغلب برای تیپ های ISTJ که قوانین و انتظارات روشن را دوست دارند، خیلی باز و انتزاعی هستند.

هماهنگ‌کننده رویداد: تغییرات مکرر لحظه آخری و پویایی دشوار با مشتریان خاص در این نقش برای یک نوع ISTJ ناامید کننده خواهد بود.

روزنامه نگار: غیرقابل پیش بینی بودن این زمینه و ماهیت عینی کار برای انواع ISTJ فرآیندگرا و تعیین کننده دشوار است.

روانشناس: ISTJ ها به دنبال پاسخ های واضح و قطعی هستند که اغلب در این زمینه یافت نمی شوند. R

بیشتر بخوانید:

از تایپ مایرز-بریگز Myers-Briggs خود برای پیشرفت شغلی خود استفاده کنید